Rukometašice Deronja do 12 godina prvakinje lige

Podelite sadržaj ...

Mlade rukometašice Deronja osvojile su prvo mesto na završnom turniru Prve lige Vojvodine za igračice do 12 godina (Ž12), kome su bile i domaćini, zaokruživši tako uspešnu sezonu u Ligi mlađih kategorija Rukometnog saveza Vojvodine. Igračice trenera Slavka Nađa su najpre pobedile Novosađanke rezultatom 9:5, dok su u utakmici protiv Dolova koja je odlučivala o prvaku lige slavile rezultatom 9:7.- Naš cilj pre ovog turnira je bio da budemo prvaci, jer zaista smatram da imamo najkvalitetniju ekipu. Pojačanje koje smo doveli iz Srema iz Sremske Mitrovice se pokazalo kao pravo pojačanje. Protivnicima čestitam na sportskoj i fer igri, a našim devojkama na junačkoj borbi i u prvoj i u drugoj utakmici, koja je i donela željeni rezultat istakao je Slavko Nađ, trener ekipe Deronja. Rukometašice Dolova su nastup na završnom turniru takođe počele pobedom protiv Vojvodine, a u drugoj utakmici nisu imale snage da iznenade raspoloženu domaću ekipu – Zadovoljna sam utakmicom, mada je moja ekipa mogla odigrati i mnogo bolje, ali ipak promašena četiri penala za našu ekipu doneo je taj rezultat koji je doneo. Smatram da je pobeda ekipe Deronja zaslužena. Mojim igračicama je ovo bilo prvo finale i prva bitna utakmica, a strah je prevladao kod nekih igračica koje su mogle mnogo više kaže Azra Bećirović, trener ŽRK Dolovo. Na finalnom turniru u Odžacima nastupile su po dve najbolje ekipe iz svake od tri grupe Prve lige Vojvodine Ž12 za sezonu 2018/2019. Pravo nastupa imale su igračice rođene 2006. godine i mlađe. Pobednici grupa, ekipe Deronja, Vojvodine iz Novog Sada i Dolova, borili su se za prvaka lige, odnosno plasman od 1. do 3. mesta, dok su drugoplasirani timovi, Radnički iz Šida, Sloven 2 iz Rume i Crepaja, igrali za konačni plasman od 4. do 6. mesta. Na ovoj lepoj rukometnoj reviji publika je mogla da vidi ukupno šest utakmica, a svaka utakmica se igrala u trajanju od 30 minuta (dva puta po 15 minuta).